28.03.2013

Jak używać fioletowy cień.


Witajcie, dzisiaj w końcu zabrałam się na zrobienie posta w którym mam nadzieję pomóc Wam z najbardziej kłopotliwym odcieniem cienia czyli fioletem. Zawszę gdy dodaję makijaż z fioletem często dostaję od Was komentarze, że macie kłopot z tym kolorem - dlatego zmobilizowało mnie to do napisania o tym posta.
Umiejętnie nałożony cień w tym kolorze świetnie podkreśla tęczówki, dodaje świeżości i wg mnie jest lepszą  propozycją od różu. Jednak źle wykonany makijaż oka może spowodować, że będziemy wyglądać na zmęczone i jak by zupa była za słona. Dlatego w tym poście chcę Wam przedstawić najbardziej przydatne rzeczy o których warto pamiętać gdy zdecydujecie się na kolor fioletowy. 


Kilka porad na które warto zwrócić uwagę podczas robienia makijażu oka z fioletowym cieniem:

1.  Przy wykonywaniu makijażu oka najważniejsza jest baza, więc i w tym przypadku baza jest konieczna. Nie tylko ze względu na przedłużoną trwałość ale cień będzie łatwiej zaaplikować ( nie otrzymamy brzydkich plam) oraz kolor cienia nie będzie mdły. Bazę możemy zrobić nawet z korektora czy podkładu, wtedy powieka robi się bardziej lepka i cienie się aż tak nie osypują.
2.  Fioletowe kolory podkreślają sińce pod oczami oraz wszelkie zaczerwienienia - dlatego ważne jest by wszelkie niedoskonałości zakamuflować za pomocą korektora (największą uwagę trzeba zwrócić pod oczami, ponieważ gdy tego nie zrobimy, sińce + fioletowy cień da efekt podbitego oka - co będzie wyglądało bardzo niekorzystnie).
3. Najgorszy efekt na oku dają fiolety które mają poświatę perłową - dlatego lepiej sprawdzą się bardziej nasycone i odważniejsze odcienie.
4. Dla lepszego efektu warto jest rozświetlać porządnie wewnętrzny kącik białym lub cielistym cieniem jak również łuk brwiowy czy niwelować granice roztarcia cienia.
5. Jeżeli cień nadal wygląda mdło, można zaaplikować druga warstwę lecz na mokro - wówczas kolor stanie się bardziej wyraźny.
6. W przypadku kredki warto jest ją zagruntować cieniem w przybliżonym kolorze, dzięki temu kredka będzie się dłużej utrzymywać.
7. Z czym łączyć fiolet. Najładniej komponuje się z czernią, zielenią butelkową czy też z jasnymi kolorami jak cielisty czy biały. Jednak na co dzień polecam łączenie z jasnymi kolorami ponieważ fiolet w sam w sobie jest dosyć wyraźnym kolorem.
8. Kolor oczu a odcień fioletu. Strasznie nie lubię takich schematów dotyczących kolor cienia - a kolor tęczówki - więc polecam zaopatrzyć się np. w jeden cień i mieszać go z kolorami zimnymi (niebieskie) lub z ciepłymi (żółcie) w ten sposób będziecie mogły uzyskać wiele odcieni i zaoszczędzić trochę pieniędzy.
9. Jaki makijaż. Kiedy dopiero zaczynamy z fioletem, na samym początku polecam zrobienie linii np kredką w zewnętrznym kąciku wówczas unikniemy efekt podbitego oka, a jedynie zostanie ono delikatnie podkreślone. Później możecie zrobić na całej długości kreskę i rozcierać ją ku górze cieniem uzyskamy w ten sposób już większe podkreślenie.
10. Jak podkreślić powiekę dolną. Po pierwsze porządny kamuflaż, po drugie jeśli nie chcemy uzyskać efektu podbitego oka polecam nałożenie np ciemniejszego cienia (ciemny fiolet lub czarny) a następnie trochę jaśniejszym fioletem zniwelowanie granice tego cienia. Otrzymamy efekt bardziej przydymiony a kolor fioletowy nie będzie aż tak rażący. Tak samo polecam kredki w kolorze fioletowym które łatwo można rozetrzeć. Również fioletowi na dolnej powiece będzie sprzyjać biała kreska na linii wodnej wykonana np kredką, jak również rozświetlenie wewnętrznego kącika ( jak i na długości 2/3 dolnej powieki) jasnym cieniem. Innym sposobem jest stopniowanie odcieni fioletu od wewnętrznego kącika najjaśniejszy kolor, do zewnętrznego kącika -  ciemniejszy kolor.

W zależności od tego jak odważne jesteście i jaki efekt (czy na wieczór, czy na dzień) chcecie osiągnąć przedstawię Wam kilka propozycji jak wykorzystać fioletowy cień w makijażu:

1. Makijaż przydymiony
2. Makijaż z fioletową kreską
3. Makijaż z brokatem
4. Makijaż fioletowy z szmaragdem
5. Makijaż z z akcentem na dolna powiekę
6. Makijaż z zielenią
7. Makijaż cieniowany fioletem
8. Makijaż z fioletowymi rzęsami

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania zapraszam do komentowania:)

12 komentarzy:

  1. A ja jakoś nie mogę się przekonać do fioletowych cieni

    OdpowiedzUsuń
  2. przydadzą mi się te porady :) w końcu jakoś może mój fiolet zacznie widnieć na moich oczach :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przydatny post :) Przyda się bardzo mojej przyjaciółce, która boi się używać fioletów :D Dziękujemy <3

    OdpowiedzUsuń
  4. uwielbiam intensywny fiolet na powiekach;) bardzo fajny i przydatny post

    OdpowiedzUsuń
  5. Mam fiolety, czas na eksperymenty :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Ubóstwiam fiolety i generalnie to wciąż jest ich mi brak, największa grupa kolorystyczna tuż po kolorach neutralnych w moich zbiorach :D ale post same w sobie bardzo przydatny :))

    OdpowiedzUsuń
  7. W sam raz - od tygodnia jestem posiadaczką fioletowego "prezentu", z którym absolutnie sobie nie radzę. Czy połączenie go z różem będzie mejkapowym samobójstwem?

    OdpowiedzUsuń
  8. Fiolet+zieleń= piękne połączenie ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. przejżałam całego Twojego bloga i jestes bardzo piękna i bardzo zdolna! ale świetne jest to ze uzywasz normalnych kosmetykow w przystepnych cenach!catrice, celia, essence itp. Super! mnie osobiście bardzo wkurza jak oglądał fajny makijaż a potem czytam ze wykonany kosmetykami o wartości jednej pensji przeciętnej Polki..:/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie uważam tak samo :) cudownie malujesz i świetnie czyta się Twojego bloga.
      Normalnie jestem zmuszona obserwować!! :)
      Pozdrawiam!/makeupbyker

      Usuń
  10. Kocham fiolet :) Cudowne makijaże :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Jak używać fioletowego cienia - poprawny tytuł po polsku.

    OdpowiedzUsuń